Cvrček Stepní /Gryllus Assimilis/

Nazývaný i banánový, dorůstá do 3 cm, patří tedy k vetším cvrčkům. Dospělci se hodí ke krmení větších zvířat, střední a malí jsou vhodní i pro menší zvířata. Pokud se nezkrmí v této fázi, je potřeba počítat s tím, že časem dorostou svého maxima. Jeho cvrkaní je tišší, je méne rychlý a skákavý, manipulace s ním je jednodušší.

Pro umístění cvrčků je vhodný průhledný plastový box s vyskládanou vrstvou proložek od vajíček do výše až 22 cm od horního okraje. Proložky zde tvoří buňky, ve kterých se cvrčci ukrývají. V období krátce po svleku jsou totiž snadnou kořistí pro ostatní cvrčky. Box musí být dobře odvětrán, ideálně zvrchu zcela otevřen, aby trus cvrčků prosychal. Vetší plocha boxu je proto vždy lepší. Teplotu doporučuji 22°C a víc, při nižší teplotě stoupá v boxu vlhost a dospělci můžou odumírat. Mladší cvrčci vlhko snášejí líp. Při problémech s vlhkem v boxu je vhodné použít pod dno topnou podložku. Tím se zvyší i samotná kapacita boxu.

Box musí být udržován čistý a zelená strava denně čerstvá. Jako suchá složka potravy je vhodná směs obilnin. Menší cvrčci potřebují přístup k vodě /řešeno vlhkou vatou ve víčku nebo jinou napáječkou/, větší si vystačí s tekutinou obsaženou v zelené složce potravy.

Cvrček Domácí /Acheta Domesticus/

Zřejmě nejrozšířenejší druh krmných cvrčků, dorůstá do 2,5 cm. Vhodny pro vsechny velikosti zvirat, je mensi, roste pomaleji, doziva se o neco dele nez bananovy. Dospelci cvrkaji hlasiteji a jsou velice obratni a rychli.

Box pro uchování cvrcku totožný jako u bananu, proložky vyskládané s rezervou od horniho okraje cca 25 cm, ostatni detaily stejne. Dospelci snaseji mirne vyssi vlhkost jako banani, na spatne podminky jsou vsak citlivejsi. Pri problemech s vlhkem v boxu je vhodne pouzit pod dno topnou podlozku. Kapacitně je možné uchovat o něco víc cvrčků domacích ve stejné ubikaci.

Stejne jako u banánu, box musi byt udrzovan suchy, cisty a zelena strava denne cerstva. Jako sucha slozka potravy je vhodna smes obilnin. Mensi cvrcci musi mit pristup k vode, vetsi si vystaci s tekutinou obsazenou v zelene slozce potravy.

Sarance Vsezrave /Schistocerca Gregaria/

V dospelosti dorusta az do 7cm, samice jsou vetsi. Chutna a vyzivna potrava pro vetsi zvirata. Ve fazi subadult je velikosti 4-5 cm a s malinkymi kridelky. V dospelosti s velkymi kridly a schopnosti dobre letat. V prvnich dnech dospelosti jsou jedinci mekky a citlivejsi, ruzove zbarveni. Pozdeji maji telo i kridla tvrde a zbarvi se do zluta, samci vyrazneji.

Pro uchovani je vhodny pruhledny plastovy box, po bocich umistit prolozky od vajicek nebo sitovinu. Jelikoz sarancata lozi i po hladkem povrchu box musi byt opatren vikem, s dostatecnym vetranim z kovove sitky. Teplota vyssi, 25C a vic. Idealne zarovka nebo jiny lokalni zdroj tepla primo uvnitr boxu. Zejmena velka sarancata nesnasi vlhko, idealne jej drzet pod 50%.

Nejradeji maji cerstvou travu a mekke casti velkolistych rostlin. Obilni otruby a seno. V nouzi mkrev, pekinske zeli a podobne.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.